Gélové nechty plusy a mínusy

Pre začiatok, gélové nechty nie sú len plastová ozdoba na nechtoch, ako si niektorí ľudia myslia. Ide o druh nechtov, kedy sa gélová hmota postupne nanáša na prirodzený necht a necháva sa vytvrdnúť pomocou UV žiarenia. UV gél vám nikdy nevytvrdne na slnku. Nevyhnutnou pomôckou pre krásne a dokonalé nechty je UV lampa.
Pri modelácii gélových nechtov rozlišujeme 2 spôsoby nanášania UV gélu. Ak máte krásne dlhé nechty alebo ich máte lámavé a krehké, UV gél sa nanáša priamo na váš prírodný necht. Dokáže ho spevniť, dodá mu pekný tvar a samozrejme aj trvácnosť zdobenia. Druhým spôsobom je predlžovanie pomocou umelých tipov alebo samotného gélu. Ak si prajete mať dlhé nechty na počkanie, toto je správna voľba. Umelý tip sa lepí do polovice vášho nechta. Následne sa nanesie UV gél na celý necht. Predlžovanie samotným gélom spočíva v tom, že k nechtu sa pripevní šablóna tvorená z papiera, alebo umelohmotného materiálu. Gél sa nanáša na celý necht a tento krát aj na šablónu. Po vytvrdnutí sa šablóna odstráni. Pri obidvoch spôsoboch vám gél vyrastá spolu s nechtom. Každé 2-4 týždne je potrebné ho dopĺňať. Pri dopĺňaní sa zbrúsi staré zdobenie a odrastený necht sa pokryje novou vrstvou. Keď necht odrastie a je príliš dlhý, zbrusuje sa. Za pár týždňov vámnechty vyrastú natoľko, že budete mať celé prírodné nechty potiahnuté vrstvou UV gélu.

_vyr_975522707_617151304969011_1491087441_nGélové nechty si nevolia len ženy, ktoré majú poškodené nechty, alebo sa im nepáči ich prirodzený tvar. Gélové nechty sú krásnym a vkusným doplnkom, ktorý môže zlepšiť váš celkový výzor. Ak sa urobia kvalitne, často pripomínajú prírodný necht, až na jeden rozdiel a tým je, že zdobenie vydrží omnoho dlhšie. Napríklad také kamienky sa vôbec neodlupujú, ako pri normálnom lakovaní. Avšak ak sa nedokážete vzdať pestrofarebných lakov na nechty, je tu riešenie. Nechty si spevníte alebo vymodelujete priesvitným uv gélom a zdobenie vytvoríte pomocou obyčajného laku na nechty. Fantázii sa medze nekladú. Samozrejme všetko má svoje výhody, ale aj nevýhody. Gélové nechty nie sú výnimkou.

Výhody a nevýhody:

Gélové nechty – ÁNO1016184_408384192604521_1750761460_n
– Spevňujú prírodný necht.
– Výborné riešenie pre poškodené, lámajúce sa nechty.
– Zdobenie vydrží do ďalšieho doplnenia.
– Možnosť predĺženia nechtov na počkanie.
– Pri dobrej aplikácii vyzerajú ako prírodný necht.
– Dostávajú sa do popredia.

Gélové nechty – NIE
– Gél odrastá spolu s prírodným nechtom. Je potrebného ho dopĺňať.
– Pri zlej aplikácii sa môžu odlupovať a pukať.
– Zo začiatku je potrebné si zvyknúť na vrstvu UV gélu.

Ak ste sa rozhodli pre gélové nechty, vedzte že to nie je len jednorazová záležitosť. Nosia sa dlhodobo. Pri častej aplikácii a zbrusovaní celého nechtu by mohlo dôjsť k poškodeniu toho prírodného.
Práve gélové nechty sa začali veľmi rýchlo dostávať do popredia a stávajú sa obľúbenejšími než kedykoľvek predtým. Ak ich raz vyskúšate, môže sa stať, že im tiež podľahnete.