Efektívny sklad je základom dobre fungujúceho podniku

A 3518

Samozrejme, že nie každý podnik potrebuje ku svojej činnosti skladové priestory. Ak sú však skladové priestory pre váš biznis nevyhnutné, práve efektívny sklad vám pomôže zlepšiť fungovanie podniku. Lenže efektívny sklad sa pred vami neobjaví sám od seba, mali by ste si dať záležať na troch základných pilieroch – dostatok kvalitnej manipulačnej techniky, prehľadnosť skladu a spokojní zamestnanci. Ako na to?

 

Urobte svoj sklad prehľadnejším

Základom prehľadného skladu je mať pre každý výrobok, produkt, materiál vyhradené miesto. Aj preto potrebujete skladové regály, ktoré sa o to postarajú. Už sa nebude opakovať, že skladníci budú bezradne blúdiť po sklade a hľadať ten a ten produkt, zatiaľ čo pred bránou bude nervózne postávať zákazník či kamionista. Okrem toho vám skladové regály pomôžu maximalizovať skladovací priestor. Niektoré dosahujú výšku niekoľkých desiatok metrov.

 

Dostatok kvalitnej manipulačnej techniky

Bez kvalitných vysokozdvižných vozíkov v dobrom technickom stave by bol sklad prakticky nefunkčný. Aj preto musíte mať dostatok techniky, aby nedochádzalo k zbytočným prestojom v tom prípade, že jedna „zdvižka“ vypadne. Ak nechcete investovať desiatky tisíc do nových vysokozdvižných vozíkov, zaobstarajte si jazdené vozíky Jungheinrich, ktoré sú po generálnom repase takmer ako nové a za zlomkovú cenu.

 

Zaujímajte sa o zamestnancov

Vytvorte zamestnancom čo najlepšie podmienky. Postará sa o to kvalitné osvetlenie, dobrá vzduchotechnika, pokojne nainštalujte vážiace systémy na vysokozdvižné vozíky, ktoré odvážia hmotnosť za pár sekúnd bez toho, aby skladník musel ísť na mechanickú váhu. Zaujímajte sa aj o ich názor, žiadajte podnety na zlepšenie, pretože práve títo ľudia sú srdcom vášho skladu.