Dovolenková sezóna čoskoro vypukne

Toto obdobie túžobne očakávame často aj niekoľko mesiacov. Už od Vianoc, kedy niektorí vyberali tento letný oddych, tak počítame dni do nášho odjazdu. Na leto sa teší asi väčšina z nás, dôvod je jasný, konečne si môžeme užiť aj niekoľko dní, či dokonca až 2 týždne bez pracovných povinností.

Táto predstava je veľmi príjemná, veď počas roka máme starostí a stresu nad hlavu, tak si vychutnávame aspoň tento oddych. Iste sa tak neviete dočkať, no čakanie by ste si mali skrátiť aj prípravami. Najmä ženy potrebujú mať všetko pod kontrolou a nechcú nechávať nič na poslednú chvíľu.

Okrem balenia kufrov, nákupu nevyhnutnej kozmetiky, ako aj nutného letného oblečenia sa tak nielen zabávame. Veľmi nás neteší väčšia hotovosť, ktorá ide z našich peňaženiek, no letná dovolenka si to jednoznačne zaslúži. Všetko tak musí sedieť, ako časovo, tak aj pri pohľade do zrkadla. A tu práve narážame na našu lenivosť, ktorá sa s nami ťahá často už od Vianoc. Predsavzatia nestačia, ak chcete schudnúť, veľa času Vám nezostáva. Naším výzorom v plavkách by sme sa tak mali zaoberať dostatočne v predstihu.

Nejednu z nás však často trápia aj prvé vrásky. Tie na opálenej pleti „vyniknú“ ešte viac, čo iste nechcete, preto môže byť riešením botulotoxín aj na Vaše vrásky. Poraďte sa však s odborníkmi, aby ste na dovolenkových fotkách vyzerali čo najlepšie.

Ak sa Vaše myšlienky točia aj okolo výberu správnej destinácie, zrejme ubytovanie vyberáte až teraz. Správna musí byť aj voľba krajiny, či destinácie. Ak milujete Taliansko, no chcete zažiť aj niečo nové, určite zažijete jedinečný oddych na Sicílií.

 

Foto  federico stevanin / freedigitalphotos.net