Doprajte svojej vstavanej skrini správnu starostlivosť

Vstavané skrine sú v dnešnej dobe veľmi obľúbenou súčasťou moderných interiérov, pretože ide o naozaj praktické a štýlové kusy nábytku. Ich jednoduchá elegancia alebo naopak výraznosť si nájdu svoje miesto v každom interiéri. Ako sa však starať o svoju vstavanú skriňu, aby vydržala krásna čo najdlhšie? Dáme vám zopár rád, ako to docieliť.

Pravidelné čistenie

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že pri vstavaných skriniach máte menej starostí s upratovaním, pretože sú zvyčajne od zeme až po strop, čiže sa vám neukladá prach na zemi pod skriňou, ani na nej. Avšak, i tak je vhodné pravidelne skrine utierať od prachu, pretože ten sa chytá i na vertikálne plochy.

Pokiaľ ide iba o prach, stačí vám obyčajná bavlnená handrička alebo handrička z mikrovlákna, ktorou na sucho alebo na vlhko utriete celý povrch skrine, ktorá bude opäť ako nová. Pri fľakoch, ktoré takýmto čistením nejdú odstrániť, musíte siahnuť aj po nejakom prípravku. Jeho voľba samozrejme záleží nielen od samotného fľaku, ale aj od povrchu skrine. Inak totiž budete čistiť sklo a inak drevo či drevotriesku a podobne. Voľte však radšej jemnejšie prípravky, pretože silné chemikálie by mohli povrch skrine nezvratne poškodiť.

obyvackaVyužite i vysávač

Keď budete mať v ruke vysávač a budete s ním behať po celom byte, nezabudnite ani na svoju vstavanú skriňu. Vysajte vždy priestor vodiacich drážok pre posuv dverí. To by malo zabezpečiť plynulosť pohybu dverí na dlhší čas.

Veľké upratovanie

Z času na čas je vhodné pustiť sa aj do väčšieho upratovania. Ak si napríklad chcete pretriediť šatník, máte ideálnu príležitosť vyčistiť svoju skriňu nielen zvonka, ale i zvnútra. Opäť využite rovnaké pomôcky ako v prípade pravidelného čistenia, a vaša skriňa bude zase ako nová.