Domáca starostlivosť o vlasy

Vlasy sú korunou krásy. Už žien predstavujú zmyselnosť, šarm, neodolateľnosť a v mužoch prebúdzajú vášeň. Mať zdravé a lesklé vlasy by chcela mať každá z nás. Či už kupujete drahé výrobky, alebo preferujete domáce masky, ponúkame Vám niekoľko receptov, ktoré musíte vyskúšať! Starostlivosť o vlasy je totiž nielen jednou z najbežnejších, ale aj najkultovejších tajomstiev ženského pôvabu. 

Predtým, ako sa pustíte do experimentovania s našimi receptami, prečítajte si niekoľko dobre mienených rád:

  • Vlasy si rozčešte ešte pred umývaním. Potom sa budú ľahšie rozčesávať i v mokrom stave a  zabrániť tak ich zbytočnému ničeniu. 
  • Doprajte si masáž. Počas nanášania šampónu si jemne masírujte pokožku hlavy, prekrvíte ju a vlasy Vám budú lepšie rásť. Na prekrvenie pokožky je dobré chilli (nie však chilli omáčky, ktoré pridávajte do masiek. I tu platí pravidlo – všetko s mierou!)
  • Určite sa nebojte používať citrón – šťavu z jedného citróna zmiešajte s litrom vody (pomer 1:1 podľa dĺžky vlasov) a touto tekutinou si vlasy opláchnite. Dopracujte sa tak k pevným vlasom.
  • Rovnaký postup použite pri mätovom prelive, ten napomáha pokožke hlavy, ktorá sa nebude tak rýchlo mastiť.
  • Na jemné vlasy zase môžete použiť marhuľový preliv. Ten získate tak, že hrsť sušených marhúľ zalejete horúcou vodou, chvíľku počkáte, kým sa uvoľnia potrebné látky. Necháte vychladnúť a polejete ním svoje vlasy. Už teraz cítite príjemnú marhuľovú vôňu?

Poďme však už na sľúbené a hlavne osvedčení recepty, ktoré zvládnete aj doma a nemusíte merať cestu ku svojej kaderníčke.

Banánová kúra

Popučený banán zmiešajte so šťavou z citróna, pridajte lyžičku medu a dve vajíčka. Masku si aplikujte na vlasy, nechajte pôsobiť približne 10 minút a zmyte. Ako sa Vám páči výsledok?

Smotanový zábal

Jednu kyslú 16%-nú smotanu zmiešajte so žĺtkom a troškou olivového oleja. Masku naneste na vlasy, zabaľte ich do fólie a následne do uteráku. Nechajte pôsobiť približne hodinu. Po uplynutí hodiny masku zmyte šampónom. Vlasy sú lesklejšie a ľahšie sa rozčesávajú.

Avokádový zázrak

Zrelé avokádo popučte, zmiešajte so smotanou alebo jogurtom. Krém vmasírujte do vlasov, opäť ich zabaľte do fólie a uteráku. Po 20 minútach masku zmyte a vlasy premyte šampónom. Podobne postupujte pri obmene receptu, kde avokádo zmiešate s majonézou.

Zdroj : fórum zdravie.sk, radynavody.sk, dlouhevlasy.cz 

Foto: jeannemaureens.com, hairattraction.com