Dôkaz, podľa ktorého poznáte kvalitného dodávateľa tieniacej techniky. Má ho ten váš?

Ako vybrať správneho dodávateľa je vždy zásadná otázka. A platí to aj pre výrobcu žalúzií, roliet a ďalšej tieniacej techniky. Pokiaľ ale viete, čo si máte u svojho dodávateľa všímať, nie je hľadanie kvalitnej firmy až také zložité.

365

Prakticky u všetkých firiem zo všetkých odborov sú 3 základné veci, ktoré by ste si mali všímať.

Skúsenosti sa vyplácajú

O každej väčšej a spoľahlivej firme nájdete množstvo informácií na internete. Jedna z tých, ktorej by ste mali venovať pozornost, je tá o založení firmy. Ideálne je pritom hľadať firmy s viacročnou tradíciou. U staršej firmy totiž máte istotu, že má skúsenosti a poradí si napríklad aj so žalúziami nezvyčajných tvarov.

Na zahodenie istotne nie sú ani názory ostatných zákazníkov. Zber týchto informácií má ale zmysel najmä u väčších zákaziek. Nie vždy ich totiž má firma na internete a kvôli tieneniu pre dve okná nemá zmysel obtelefonovávať napríklad 5 či 10 referenčných zákazníkov.

3652

Najdôležitejšie sú certifikáty

Při dodávateľoch tieniacej techniky by preto pre vás zo všetkého najdôležitejšie mali byť certifikáty kvality. Práve tie zaručujú, že dostanete žalúzie z kvalitných materiálov, a že vám ich namontujú skutoční odborníci.

Množstvo organizácií v súčasnosti vydáva vlastné certifikáty, aby posilnili dôveryhodnosť svojich členov. Na tento druh certifikátov by ste si mali dať pozor. Síce neznamenajú nič zlé, ale tiež vám nič nezaručujú.

Dôležité je hľadať medzinárodné certifikáty ako ISO alebo OHSAS. Sú totiž zárukou toho, že ich držiteľ spĺňa prísne medzinárodné predpisy a že ich splnenie preukázal pred nezávislou komisiou.

Tie najkvalitnejšie firmy ( ako je napríklad K-system s. r. o.) ich majú aj viac naraz. Ak k tomu navyše pridáte dlhoročnú históriu firmy (napríklad práve K-system funguje už viac ako 20 rokov) a prípadne dobré referencie, nemusíte sa ničoho obávať.