Dielňa domáceho majstra: Čo v nej nesmie chýbať?

Bez ohľadu na to, či holdujete domácemu majstrovaniu alebo ani nie, v každej funkčnej domácnosti by malo byť niekoľko dôležitých nástrojov, ktoré Vám pomôžu v prípade, že sa niečo zrazu znefunkční, prípadne ak je treba niečo zmontovať či poskladať. Nič zložité, len jednoduché opravy a úkony, ktoré zvládne každý, kto disponuje dvoma zdravými rukami a hlavou, čo vie čítať návody.

Čo máte v kufríku s náradím Vy?

2_25928

Funkčná dielnička

Domáci kutilovia, ktorí nemajstrujú len vtedy, keď je to nevyhnutné, ale vždy sa radi do niečoho polorozpadnutého zavŕtajú, vedia, že na to, aby mohli vykonávať všetky opravy a montáže, musia mať dielňu. Ideálne, ak je to dielňa funkčne vybavená, v ktorej je všetko potrebné. Čo to teda je?

Alfou a omegou každej dobrej dielne je praktický pracovný stôl, kde si svoje vrtáky, klince a kufrík s náradím bez problémov rozložíte. Prípadne si na ňom viete niečo priamo zmontovať.

 

Náradie pekne na mieste

Veľmi dobré je mať dostatočne priestranné, no zároveň ľahko skladné a prenosné kovové regále, kam si všetky tie klince, náradie aj všetko ostatné odložíte. Prehľadne, nech presne viete, čo kde máte.

Okrem dielenského nábytku by mala dielňa obsahovať niekoľko kusov ručného náradia, bez ktorého sa krátka nezaobídete. Poslúži zámočnícke kladivo, s jedným koncom zahroteným, ktoré sa používa na zatĺkanie klasických klincov. Ak plánujete aj menej bežné práce, trebárs  zatĺkanie kolíkov či vyklepávanie plechu, budete potrebovať aj kladivo – palicu, s kovovou alebo gumenou hlavou. Každý správny domáci kutil Vám dá za pravdu, že čím viac kladív, tým lepšie. Veď nikdy nevie, ktoré bude na čo potrebné. Nech ste pripravení.

 

A čo v prípade, že domácemu majstrovaniu až tak neholdujete? Čo, keď neviete poskladať ani obyčajný stolík z obchodu a priložené návody sú pre Vás neriešiteľným rébusom? V tom prípade si zadovážte aspoň kvalitné stoličky k pc, nech máte dostatočné pohodlie pri „googlení“ a telefonovaní tým povolanejším. S prosbou o pomoc.