Detské tapety – trendy pre rok 2016

Farba, vzor a štruktúra je to, čo na tapetách milujeme. Pokiaľ ich umiestnime správne, výsledok môže byť ohromujúci. Prázdne miesto sa zmení na niečo špeciálne. Deti inklinujú k hravosti, a teda aj k veselým tapetám. Je to proste skvelý spôsob, ako zmeniť fádne steny na rozprávkový raj. Zdá sa, že detské tapety sú individuálna záležitosť, pričom nikto nediktuje, čo je práve v kurze. Áno, v konečnom dôsledku je to pravda, pretože fantázii sa medze nekladú, obzvlášť nie tej detskej, ale predsa existujú aj v tomto smere isté usmernenia. Deti si iba ťažko vyberú z tak pestrej ponuky, aj keď ich to bude asi ťahať k najobľúbenejšej rozprávkovej postave, prípadne zvieratku, no ani v tomto prípade to nemusí byť najjednoduchšie. Vtedy nastupujú rodičia, aby im poradili. Poďme sa pozrieť, aké tapety budú frčať budúci rok.

detske tapety

Kus umenia

Neustále pribúdajú umelci, ktorí si uvedomujú, že svoj talent môžu využiť aj pri tapetách, cez ktoré poskytnú ľuďom umelecký zážitok. Núdza nie je ani o detské motívy. Či už to budú impresionistické krajinky, či obľúbené big eyes (veľké oči), deti sa prostredníctvom nich naučia vnímať umelecké diela. Pokiaľ ste esteticky cítiaca osoba a chcete k tomu viesť aj svoje ratolesti, určite nasledujte tento trend.

Odzrkadlenie okolia

Brezový háj, zakvitnutá záhrada so slávikmi, prípadne park, áno, aj takto to môže vyzerať v izbe Vášho dieťaťa. Z detskej izby sa tak stane príjemná oáza a pobyt v nej bude nezabudnuteľným zážitkom.

Farby a zvieratká

Deti obľubujú všetko farebné, preto nevoľte fádne tapety. Okrem toho majú radi aj zvieratká, preto sa môžete pokojne uberať aj týmto smerom. Detailný a sofistikovaný záber medvedej alebo slonej rodinky nenechá chladnú žiadnu detskú dušičku. Zvoliť si však môžete aj prehistorické tvory. Kto by sa nerád díval na dinosaurov či mamutov?

Báječný pohľad z okna

V prípade, že výhľad z okna v detskej izbe nie je práve ideálny, môžete sa pokúsiť vytvoriť ilúziu dokonalosti. To dosiahnete tým, že vyberiete panorámu mesta ako Paríž, tropické pláže, no riešením môže byť aj vesmír alebo kráľovstvo víl.

Imitovaný materiál

Nezáleží na tom, že ide „iba“ o fotografický papier a celkom „obyčajnú“ tapetu. Aj tá totiž môže vyzerať luxusne. Čo takto imitácia dreva, kože alebo plyšu? Ide o skutočne populárnu a obzvlášť modernú alternatívu, ktorá pôsobí nielen bohatým dojmom, ale dokáže vyvolať doslova zmyselný pocit. Takéto tapety sa určite hodia do izby štýlového tínedžera.

Kvetiny

Aj keď sa môžu zdať kvety ako zastaraný štýl, ktorý poznáme z babičkinho domu, treba si uvedomiť, že k dispozícií sú nové svieže trendy. Super moderné kvety s odvážnymi grafickými vzormi a uvoľnenou koncepčnou potlačou môžu byť naozaj báječné. Dokonca sú vhodné aj do izby pre chlapca a mladého muža, ak si vyberiete ten správny vzor a neutrálne farby.

V rozprávke

V neposlednom rade netreba zabudnúť na všetky tie úžasné rozprávkové postavičky ako macko Pú, Hello Kitty, Mickey Mouse, McQueen, víla Zvonilka a veľa ďalších. Ak sa nevie Vaše dieťa rozhodnúť, Vy už iste tušíte, čo to bude. Môžete sa tiež rozhodnúť pre variant, kde sú na spoločnej oslave hneď viacerí hrdinovia. Nejaké riešenie sa iste nájde.

Bez ohľadu na trend, tapety si vždy získajú pozornosť a garantujú skvelý vizuálny zážitok. Zapojte do ich výberu a nalepovania celú rodinu. Prajeme príjemnú zábavu!

Foto: © [dimj] / Dollar Photo Club