Detské izby plné fantázie

Detské izby, posvätná pôda detí, na ktorej dominuje fantázia, sny a dobrodružstvo. Deti si však nemusia svoj malý raj predstavovať iba v hlave, pomôžte im ho zrealizovať! Je fajn, keď má malý výmyselník možnosť niekam vyliezť, kde a z čoho si spraviť improvizovaný stan, no napríklad i pirátsku loď. Motivujte deti k prebudeniu fantázie a doprajte im vlastný priestor na sebauvedomenie. 

nakladiak poziarnici 01

Nadčasovosť

Je pravda, že mnohé, čo nám dnes predajcovia predkladajú, je pre deti nevhodné. Určite sa neoplatí sústreďovať pozornosť našich drobčekov na najnovšie výdobytky (platí to i v prípade bytového dizajnu), ak si ich sami najskôr neoveríme. Riešením je spoločné úsilie, kedy si vymyslíte svoj individuálny rodinný štýl a podľa neho bude zariadená i detská izbička. V súčasnosti sa veľkej obľube tešia izby a doplnky, ktoré rastú s dieťaťom a pomáhajú mu rozvíjať jeho kreativitu.

Kráľovstvo na poschodí

V podstate nejde o nič prevratné, poschodové postele boli tiež súčasťou nášho detstva, akurát, že tie dnešné majú rozmanitejšie tvary a rozmery.

Nech je to tak či onak, väčšina detí aj tak vždy túži „byť“ hore. Z tej výšky sa akosi na všetko díva z inej perspektívy, ponúka to nové možnosti na hry a tiež sa tu spí akosi inak. Pre mnoho viacdetných rodín to nie je však len módna vychytávka, ale priam nevyhnutnosť.

Deti poschodovou posteľou istotne potešíte, už len pre ich večnú lásku k lezeniu a štveraniu sa niekam. Ani tu sa ale fantázii medze nekladú, výber poschodových postelí je skutočne široký, voľte preto takú, ktorá skvelo doplní celkový vzhľad detskej izby.

Izbová hojdačka

Mať v izbe lano, po ktorom môžete vyliezť trebárs aj na posteľ s baldachýnom, prípadne sieťované hojdacie kreslo, to by bola paráda. Väčšina detí si to môže len predstavovať, ale Vaša ratolesť to môže aj skutočne mať. Kreatívne rozvrhnutie priestoru v detskej izbe Vás predsa nemusí stáť celkom nič, iba príjemne strávený čas s Vaším dieťaťom. Stačí zo seba len otriasť pohodlnosť a výhovorky. Flexibilita pri všetkých činnostiach, ktoré dieťa vo svojej izbe vykonáva, je zaiste smer, ktorým sa oplatí uberať. Dbajte na to, aby izba s dieťaťom „rástla“, no najmä, aby mal Váš potomok dostatok miesta, najlepšie jasne vyčleneného na rôznorodé aktivity. V detskej izbe deti totiž nielen spia, ale sa v nej i hrajú, čítajú si, učia sa, snívajú, žijú svoje súkromné životy. Ak Vás práve napadli nejaké skvelé nápady, tak ich nenechajte zapadnúť prachom a veselo sa pustite do práce. 

Zdroj: decoist.com/2013-01-06/kids-room-designs/

Foto: files.detskapostel.com/200030346-9bddc9cd95/nakladiak%20poziarnici%2001.jpg