Čítajte recenzie a predídete problémom

Recenzie patria medzi základné prvky, ktoré si všímame pri nakupovaní cez internet, nakupovaní na e-shopoch. Väčšina e-shopov teda má možnosť napísať spätnú väzbu, tzv. recenziu, kupujúcim k produktu a spokojnosti. Vďaka týmto recenziám je totiž jednoduchšie si vybrať produkt. Tak napríklad ak si kupujete nejaký tovar , parametrom nerozumiete a nejde vám o značku, treba si prečítať spätnú väzbu k produktu, na základe ktorých si vyberiete ten pravý tovar pre vás.

ID-100235409

Recenzie sa nepíšu iba k tovaru, ale aj k e-shopu, čo je veľmi výhodná vec. Na základe nej sa totiž dozviete, či e-shop nie je len podvodný, a ak niekto má negatívnu skúsenosť s daným internetovým obchodom, určite to na nejakej stránke nájdete. Ďalej sa tu môžete dočítať, ako sú niektorí kupujúci spokojní s produktom a či by si ho znova kúpili. Je dôležité, že sa tu môžeme dozvedieť kvalitu tovaru, ale aj spokojnosť s predajcom. Ako bol kupujúci spokojný s doručením tovaru alebo dobou doručenia, prosto so všetkým, čo súvisí alebo súviselo s kúpou tovaru.

Pri čítaní recenzií sa dozviete o výhodách ale aj nevýhodách produktu, čo znamená, že ak ide o falošný e-shop alebo tovar je nekvalitný, takýmto spôsobom môžete predísť sklamaniu z kúpy produktu.

Z uvedeného teda vyplýva, že pri čítaní spätnej väzby kupujúceho k produktu a predávajúcemu sa dozvieme základné poznatky, ktoré nám pomôžu rozhodnúť sa pre produkt alebo nás odradia. Je preto dobré si k jednému produktu prečítať viacero recenzií od rôznych kupujúcich. Avšak treba si dať pozor, aby sme si nezisťovali informácie len o tovare, ale aj o internetom obchode, ktorý chceme použiť. Ak budeme dostatočne ostražití, je vyššia pravdepodobnosť, že sa vyhneme problémom týkajúcich sa nespokojnosti konzumenta. Obozretnejší treba byť hlavne pri nákupe z Číny kde podvodných eshopov je viac. Preto radšej 2x čítaj a 1x kupuj J

 

Foto  jesadaphorn / freedigitalphotos.net