Chcete nové okná, no chýbajú Vám peniaze?

O nutnosti zamedziť únikom tepla z našich domovoch ste už iste počuli. Potrebné je toto zabezpečiť nielen v zime, kedy pociťujeme únik tepla najviac, ale aj v lete. Naše domovy by mali samozrejme dýchať, no čerstvý vzduch vie najmä v chladnom počasí veľmi potrápiť.

V zime sa snažíme ušetriť na kúrení každý jeden cent, a tak sa zrejme ani s Vašou predstavou nespája fakt, že cez staré, aj keď drevené okná uniká teplo aj z Vášho domova. Ak sa teda čudujete, že účet za teplo vôbec nezodpovedá Vášmu subjektívnemu pocitu a doma tak je skôr zima, sú na vine zrejme Vaše okná. Aj tie drevené totiž časom trpia a deformujú sa, a tak je ich tesnosť výrazne nižšia, ako je dnešný štandard.

Jedinou cestou, ako zamedziť týmto únikom je len výmena okien. Práve v tomto období s ich montážou nebude veľký problém, no zrejme Vás skôr zaujíma samotná cena, ktorú za ne zaplatíte. Treba si uvedomiť, že nie sú veľmi lacné, najmä ak chcete mať opäť drevené. Tie sú pomerne drahé a ešte si vyžadujú aj zvýšenú starostlivosť. Oveľa dostupnejšie, a teda aj viac vyhľadávané sú práve plastové okná. Tie sú lacnejšie a pritom poskytujú pohodlie aj pre Vaše bývanie.

Aj tu však rozlišujeme rôzne cenové kategórie. Závisí prirodzene na kvalite, či počte komôr a vlastnostiach použitého skla. Konečnú cenu pre daný rozmer si však takmer vždy musíte dať vypočítať, za to však neplatíte, a tak môžete následne porovnať aj konkurenčné ponuky. Oslovte teda viaceré spoločnosti a hľadajte aj referencie. Najlacnejšie plastové okná s dobrými vlastnosťami ponúka aj udosk.sk. Ušetríte tak napríklad aj na nový obraz z umenisveta.cz.