Bývanie v paneláku má svoje výhody aj nevýhody

Všetci musíme niekde bývať. Práve to bol dôvod, prečo sa pred niekoľkými desiatkami rokov začali budovať paneláky vo všetkých mestách. Takto sa zrejme postavil aj dom, kde bývate aj Vy.

Nutnosť vlastného bývania však viedla k využitiu každého metra, čo sa nemusí páčiť Vám ako súčasným majiteľom bytu. Práve v tom spočíva nevýhoda panelákov. Keďže v nich majú domov viaceré rodiny, sú nevyhnutné aj drobné alebo väčšie nedorozumenia. Z Vašej strany si to teda vyžaduje veľkú dávku tolerancie, nie je teda na škodu, ak si so susedmi dobre rozumiete.

Ani to však nemusí byť výhrou najmä pri závažných otázkach. Práve pri riešení problémov, ktoré sa týkajú celej bytovky narážame na rôzne pohľady jej obyvateľov. Toto je zrejmé najmä ak by ste radi svoj starý panelák obnovili. Práve zatepľovanie domov je v poslednom období veľmi obľúbené, no na jeho uskutočnení sa musí zhodnúť väčšina. Tu však narážame práve na rozdielne názory, ktoré môžu v nemalej miere rozhádať celý panelák. Tento zásah je však často nevyhnutný, aby ste nielen ušetrili, takto totiž obnovíte celú fasádu staršieho domu na nepoznanie. Viac sa o tomto spôsobe dozviete na psgroup.sk.

obr_4_2

Zatepľovanie je teda v kurze, no neraz riešime nielen hlučnosť okolitých susedov, ale neraz aj zvedavé pohľady z vedľajšieho vchodu, či bytovky. Práve bezprostredná blízkosť pri stavbe obytných domov nevyhnutne vyžaduje, aby sme si svoje súkromie strážili. Ak bývate v paneláku, zrejme Vás len zriedka zaskočí zvedavá suseda s množstvom otázok. V paneláku teda máte zaistenú istú anonymitu, no ak si hľadíte z okna do okna, udržať si súkromie pomôžu len rolety.