Bratislava je aj moje mesto

Mojím bydliskom bola dvadsaťpäť rokov malá dedinka neďaleko Žiliny. Tu som vyrastala, navštevovala školu, nadväzovala priateľstvá, pracovala… Všetko, čo Vás napadne, bolo pre mňa zúžené do jednej presne ohraničenej kocky. Nijako mi to však nevadilo a toto miesto som milovala. Môj príbeh môže niekomu pripomínať ten z telenovely, keď sa vyberie naivné vidiecke dievčatko dobýjať veľkomesto. V jednom okamihu totiž nastal zlom a ja som sa presťahovala do krásnej veľkomestskej novostavby. Bratislava sa týmto stala i mojím mestom. Napriek mnohým kritikám naň som spokojná a našla som tu svoje šťastie.  

byty Bratislava

Jednoducho náhoda

Ak čakáte nejaký dojemný príbeh, musím Vás sklamať. V prvom rade som nebola naivná a tiež som vedela, čo chcem dosiahnuť. Začalo sa mi dariť vďaka zvláštnej náhode a možno trocha i kvôli mojej šikovnosti. Mnohí vyčítajú Bratislave najmä to, že nemá presné zameranie. Pýtajú sa, či ide o mesto kultúry, športu alebo zdravia. V konečnom dôsledku je tu všetko, no nič nedominuje. Dôležité však je, že pre mňa sa to stalo „mesto príležitosti“. Študovala som informatiku v Žiline a už počas štúdií som pracovala s pár spolužiakmi a pánom profesorom na jednej aplikácií, ktorá bude uľahčovať život bežnému užívateľovi internetu. Nie je podstatné, čo to bolo, ale že to malo úspech. Po ukončení štúdia nás všetkých pozvali do Bratislavy, aby sme pracovali na zdokonaľovaní a vývoji tejto aplikácie. Vedeli sme, že v hlavnom meste to bude na dlhšie, preto sme prezerali voľajaké slušné prenájmy, ba dokonca i byty na predaj. Bratislava ponúkala priam neobmedzené možnosti. Nakoniec sa to vyriešilo samo, pretože náš zamestnávateľ nám našiel krásny byt v lukratívnej novostavbe. Takto sa teda môj život zmenil naruby. Popri práci si tiež dorábam v hlavnom meste doktorát. 

Neporovnateľný štandard

Uznávam, že Bratislava má potenciál zaručiť štandard kvalitného života. Moja práca mi prináša skutočne atraktívny príjem, o ktorom som nikdy ani nesnívala. S hrdosťou môžem povedať, že vysoko prevyšuje spoločný plat mojich rodičov. Na druhej strane je to smutné zistenie, keď si uvedomíme tú ekonomickú nerovnováhu. Obaja moji rodičia sú vysokoškolsky vzdelaní a svoju prácu vykonávajú na vysokej úrovni. I preto som rada, že ja okúsim aj niečo iné ako život v presne ohraničenej kocke.    

byt

Prečo ešte milujem Bratislavu?

V Bratislave som bola párkrát už ako študentka a vždy ma fascinovalo historické jadro mesta. Túžila som sa prechádzať tými rozkošnými uličkami, vychutnávať si každý deň pohľad na hrad a kultový most. Môj sen sa splnil. Som tu a beriem si z tejto krásy plným priehrštím. Okrem tohto som si na druhej strane zamilovala aj nočný život, ruch tohto mestečka a „prepady“ nákupných centier. No a v neposlednom rade som momentálne na vrchole svojej spokojnosti, pretože som i čerstvo zamilovaná. S kolegom Marekom plánujeme budúcnosť, zháňame vlastné bývanie a máme oči iba pre seba. S výberom nového bytu nám pomáha spoľahlivý partner Finep.sk. Nuž, občas mám i strach z toľkého šťastia, ktoré sa mi postavilo do cesty. Každopádne, som rada, že Bratislava sa stala mojím šťastným mestom a každému, kto sa nedokáže na inom mieste uplatniť, ju odporúčam.  

Foto: finep.sk