Bez detailov nie je domov

Ak riešime vlastné bývanie pozeráme najskôr na to, aby nám nepršalo na hlavu. Ceny nehnuteľností sú veľmi vysoké, no bývať potrebujeme, preto sa zameriavame len na to nevyhnutné a najnutnejšie, alebo siahame najmä po hypotékach.

Vždy však svoj výber prispôsobujeme našim finančným možnostiam. Mať teda krásny byt, či dom hneď na začiatku je tak pomerne zriedkavé. Ak chceme ušetriť musíme všetko brať postupne. Najskôr ste si teda vybrali ten správny domov, no pozor najmä na cenu. Netreba zabúdať, že aspoň niektoré kúsky nábytku jednoducho potrebujete čo najskôr. Nemôžete predsa mesiace, či dokonca rok bývať v prázdnom dome. Počítajte preto aspoň s kuchyňou a posteľou. Na začiatok toho veľa nepotrebujete, no verte, veľmi skoro sa bežnou súčasťou Vašej domácnosti stane aj televízia a pohovka.

Ikarus of

Na škodu teda nie je ani ak dáte prednosť zrekonštruovanému domu, či bytu. Ich cena je len o málo vyššia, a ak by ste si podľa svojich predstáv chceli vybaviť starý a neprerobený byt, vyjde Vás to podstatne drahšie, chcete predsa šetriť. Dobré teda je, ak natrafíte na taký, ktorý spĺňa väčšinu Vašich predstáv. Zamerať sa tak môžete už len na detaily. Napríklad aj výmena kľučiek na dverách za moderné, alebo naopak rustikálne zmení viac, ako by ste si mysleli. Vyberať môžete aj na fpinterier.sk.

Najradšej by sme si prirodzene vymenili celú kúpeľňu. Nie sme veľmi ochotní používať tú po predchádzajúcich majiteľoch. Pri rekonštrukcií však nezabudnite na ventilátor. Ako spoľahlivo zabezpečiť odvetranie nájdete na ventilator.sk.

 

 

FOTO: fpinterier.sk