Ako účinne schudnúť? Takto

welness hotel

Chudnutie je témou, ktorá sa neustále mení, raz je hitom paleo diéta, inokedy sa vo veľkom kupuje zelená káva na chudnutie a človek, ktorý tieto trendy pozorne nesleduje, môžete mať v tom trochu zmätok – nevie, ktorou cestou by sa mal vybrať, aby schudol. Dobré je vedieť, že žiadnou diétou, ktorá má zmysel, nič nepokazíte. Predtým však, ako sa pustíte do chudnutia, by ste mali poznať týchto pár základných pravidiel, ktoré môžete použiť kedykoľvek.

 

Upravte si stravovacie návyky

V prvom rade by ste mali vedieť, že schudnúť sa dá aj vtedy, keď denne zjete 5 kíl čokolády, má to však jednu podmienku – musíte spáliť viac kalórií, ako obsahuje tých 5 kg čokolády. To je základným pravidlom chudnutia – ak chcete zhodiť kilá, musíte denne spáliť viac energie, ako jej prijmete. Aj preto je pre vás výhodnejšie upraviť si jedálniček a znížiť príjem sacharidov – nebudete sa musieť toľko nadrieť pri cvičení, ako by ste museli, keby denne zjete toľko čokolády.

 

Hýbte sa viac ako obyčajne

Ak chcete docieliť rýchle chudnutie, okrem zmeny jedálnička, by ste mali začať cvičiť. Nemusí ísť iba o cvičenie v posilňovni, pokojne môžete chodiť na túry, behávať, prihlásiť sa na tanečnú, začať jazdiť na bicykli či denne urobiť zopár dĺžok v bazéne. Nie je dôležité, akou cestou sa vydáte, každý spôsob cvičenia má svoje klady aj zápory, dôležité je, aby ste vydali viac energie, ako počas vašich bežných dní, keď sa veľmi nehýbete.

 

Nepodceňujte relax

Relax je pri novom režime veľmi dôležitý. Hlavne pre telo, ale aj pre psychiku. Pre človeka totiž nie je veľmi motivujúce, ak vie, že aj zajtra ho čaká deň, keď si budú musieť zase odriecť svoje obľúbené jedlo a miesto toho, aby si pozrel film, si odbehne 5 kilometrov. Aj preto si vždy nájdite čas a navštívte wellness hotel, maséra alebo len tak ležte pred telkou. Svaly budú mať dostatok času zregenerovať sa a nedôjde k ich katabolizácii. Pokojne si môžete dopriať aj cheat day, deň, počas ktorého môžete zjesť všetko, na čo máte chuť. Raz mesačne vášmu chudnutiu takýto deň vôbec neuškodí.