Ako sa zbaviť toxínov v našom tele?

V ľudskom tele sa pravidelne hromadia rôzne toxické látky, a to vplyvom prostredia, v ktorom sa nachádzame či konzumáciou potravín, ktoré zvyknú obsahovať väčšie množstvo telu cudzích látok. V organizme tieto toxíny môžu spôsobovať rôzne  problémy.. Aspoň raz ročne by sme nemali zabudnúť na detoxikáciu a zbaviť naše telo týchto škodlivých látok.

Kedy je vhodné obdobie?

Rozhodne najlepším obdobím pre detoxikáciu je jar. Organizmus zvykne byť počas zimy veľmi zaťažený, čo je výsledok veľmi slabého pohybu a tiež aj prebytkom jedla. Ak sú naše bunky zanesené, potom sa proces látkovej výmeny výrazne spomaľuje a tráviaci trakt už nie je v takej kondícií.

Aby však bola detoxikácia úspešná, nestačí len dobré načasovanie. Telu by sme mali výrazne pomôcť a tak ho nenechávať zbytočne trápiť.

chlorella-slider-730x410

Ako pozitívne ovplyvniť detoxikáciu?

Existujú viaceré spôsoby, ako dokážete ovplyvniť detoxikačný proces. Jedným z nich je napríklad konzumovanie tzv. „zelených“ rastlín. Aké to sú? Tieto rastliny sú veľmi prospešné pre detoxikáciu svojim zložením, ktoré je nezameniteľné. Tak napríklad chlorella s vysokým obsahom chlorofylu, ktorú môžete konzumovať v podobe prášku alebo tabliet. Organizmus ju ľahko strávi a telo sa ľahšie zbaví toxínov. Príkladom takejto skvelej zelenej rastliny je aj mladý zelený jačmeň podporujúci detoxikáciu. Opäť aj v tomto prípade hovoríme o veľmi dobre stráviteľnej rastline, ktorá má skvelé účinky iba vtedy, ak sa vhodným a šetrným spôsobom spracuje.

Detoxikácia je proces rozdelený do dvoch základných fáz, pričom obe sú nevyhnutné na to, aby sa vo Vašom tele už neskrývali žiadne toxíny. Ak by ste mali záujem si prečítať o detoxikácií viac, portál ZdravoHravo sa venuje detoxikačnému procesu dosť podrobne.