Ako nájsť dodávateľa, s ktorým budete spokojní?

Dopytovacích portálov je v súčasnosti na Slovensku viac ako dosť. Drvivá väčšina z nich poskytuje však svoje služby za poplatky, ktoré nie sú až tak zanedbateľné. S výsledným efektom nemusíte byť až tak spokojní, a to najmä kvôli veľmi nízkej návštevnosti, ktorá znamená aj malý počet ponúk vo Vašej mailovej schránke ako reakcia na zadaný dopyt. Ako sa však tomu vyhnúť a pomocou dopytu nájsť dodávateľa, ktorý uspokojí Vaše požiadavky?

Zadávajte dopyt na renomovanejšom portáli

Aby ste našli dodávateľa, s ktorým budete spokojní, rozhodne musíte naraz osloviť hneď niekoľko desiatok rôznych subjektov. Neoslovujete ich priamo, ale nepriamo. To znamená, že síce na začiatku vyviniete určitú aktivitu, ale následne začnú firmy a dodávatelia kontaktovať Vás a to bez toho, aby ste sa o niečo snažili. Výhodou dopytu je teda úspora času, ale aj peňazí, ak si predstavíte, čo všetko ste mohli stihnúť za povedzme hodinu, počas ktorej ste usilovne vyhľadávali spoločnosti prostredníctvom vyhľadávača. Renomovaný portál však nepriťahuje len nové a nové dopyty zdarma či za poplatky, ale aj nových a nových dodávateľov.

Aby bol o Váš dopyt aj dostatočný záujem, musí byť viditeľný na pomerne frekventovanom portáli, ktorý je zameraný práve na takéto služby.

Nájdete elektrikára, údržbára, ale aj záhradkára

Čo je výhodou dopytovieho portálu? Rozhodne je to možnosť nájsť dodávateľa prakticky na čokoľvek. Od elektrikára až po záhradkára – na takomto portáli sa zoskupujú všetky druhy spoločností, ktoré poskytujú svoje služby a hľadajú nových klientov. Ak by ste aj boli firma, pokojne sa na takomto portáli môžete zaregistrovať a vyhľadávať tak dopyty, ktoré Vás zaujímajú. Ako bežná fyzická osoba však zadávate len dopyt, ktorým chcete získať dodávateľa či spoločnosť, ktorá Vám Vašu požiadavku vykoná. Ako si vybrať dodávateľa či ako zadať svoj dopyt sa dozviete nižšie.

Nechajte ostatných kontaktovať Vás

Zadanie dopytu je skutočne veľmi jednoduché. Ak si odmyslíme prípadné poplatky za takúto službu, stačí len vypísať všetky povinné údaje či už o Vás ako o zadávateľovi dopytu alebo vypísať údaje o samotnom dopyte – zväčša službe, ktorú požadujete od niekoho vykonať. Nezabudnite sa však zmieniť aj o Vašej cenovej predstave, pretože iba tak nájdete dodávateľa, ktorý Vám vyhovuje po všetkých stránkach. Dodávatelia Vás budú sami kontaktovať po tom, čo uvidia a prečítajú si Váš dopyt.

Foto PinkBlue / freedigitalphotos.net