Ako mať na faceboooku čo najviac lajkov?

V súčasnosti trávime až príliš veľa času na sociálnych sieťach. Buď prostredníctvom nich komunikujeme s priateľmi alebo len tak zabíjame čas. 444Súčasťou facebooku je aj uverejňovanie fotografií, ktoré môžu vaši priatelia okomentovať alebo „olajkovať“. Dajte si však ruku na srdce. Skutočne vám nezáleží na tom, koľko ľudí dá lajk na vašu poslednú fotku z dovolenky? Pokiaľ chcete mať veľa lajkov a pritom sa pochváliť kvalitnými fotografiami z dovolenky, z výletu alebo z rodinnej oslavy, skúste sa zamerať hlavne na krajinky a prírodu. Portréty ľudí sú už takmer všade a väčšinu to už dávno omrzelo.

 

Nikon Coolpix spolu s tímom vedcov v Kalifornií prišli na vzorec, ktorý zaistí vašim fotografiám čo najväčší počet lajkov. Zistili, že ľudí oveľa viac zaujíma výhľad z Eiffelovky alebo z Bratislavského hradu ako obyčajná „selfie“. Štúdia v rámci ktorej okolo 500 ľudí hodnotilo 35 snímkov s rôznymi objektm  zistila, že portréty osôb alebo skupiniek ľudí získali najmenej kladných reakcií. Pomocou týchto výsledkov výskumníci vytvorili vzorec, vďaka ktorému môžu milovníci sociálnych sietí postupovať pri výbere fotografií nasledovne: K+Z+(I+V+M)foto44

Pokiaľ ste sa rozhodli zachytiť na vašich fotografiách krajinu (K) alebo zviera (Z), pouvažujte nad tým, či chcete u vašich priateľoch vzbudiť inšpiráciu (I) ako je napríklad západ slnka alebo ich chcete skôr pobaviť (V). Pokiaľ chcete na nich spraviť milý dojem (M), môžete odfotiť výhľad z vášho balkóna alebo padajúce lístie na prechádzke s vašim domácim miláčikom. Zároveň je podstatné zachytiť svetlo čo najrealistickejším spôsobom, takže nezabudnite použiť správnu expozíciu a zároveň minimalizovať rozmazanie.

Zdroje: wired.co.uk a environmentalgeography.wordpress.com