Aké vlastnosti požadujeme v partnerskom vzťahu?

Každý z nás vstupuje do vzťahu s očakávaniami. Partnera si vyberáme na základe jeho správania voči nám a voči okoliu. Už dávno si nevyberáme podľa vopred určenej šablóny, ale podľa toho, ako to cítime, alebo čo nám vyhovuje. Vždy je to zmes fyzickej a psychickej príťažlivosti, ktorá v nás zarezonuje pri výbere toho správneho partnera. Je samozrejmé, že muži a ženy majú rozličné kritériá pri výbere svojej polovičky. Keď už sa ocitneme v samotnom vzťahu, začíname si klady a zápory svojho partnera uvedomovať omnoho viac.                                                                                                                                        

Na základe každoročného prieskumu medzi partnermi vznikol pomerne zaujímavý rebríček vlastností, ktoré si u svojich partnerov vážime najviac a taktiež ich aj najčastejšie vyhľadávame o druhých ľudí. Pozrite sa na rebríček mužských a ženských vlasností, na ktorých si pri svojich partneroch potrpíme najviac. Možno sa s ním stotožníte a možno je ten Váš rebríček úplne odlišný. Posúďte sami.

1. Poctivosť – pre väčšinu ľudí najdôležitejšia vlastnosť, ktorú by ich partner mal mať. Nepodvádzať, neklamať a nezavádzať.

2. Humor – najlepšie je, keď máte so svojím partnerom rovnaký zmysel pre humor. Mnohé štúdiá  a výskumy dokazujú, že nám lichotí, ak má niekto podobný zmysel pre humor ako my.

3. Dobrá výchova – vo veľkej miere zaváži nielen to, či ste dobre vychovaný, ale tiež, či dokážete viesť druhých k správnym hodnotám. 

4. Varenie – muži si na túto vlastnosť u žien vyslovene potrpia a pre ženy je muž, ktorý vie variť, neuveriteľne sexy.

5.Inteligencia – nespočíva vyslovene v tom, či je partner vzdelaný. Počíta sa aj všeobecný rozhľad a vyjadrovacie schopnosti.

6. výkon v posteli – v žiadnom prípade nejde o akrobatické kúsky z porna, ale najmä o to, aby ani jeden z partnerov nemyslel iba na seba. Obojstranná spokojnosť, neha a úcta sú základom toho, čo od seba partneri zvyčajne vyžadujú. 

7. Atraktivita – opačné pohlavie si vždy všíma, ako pôsobíte na druhých ľudí, ako sa chováte, keď sa na Vás nik nepozerá, ale aj to, čo si na seba oblečiete.  

8. Postava – pokiaľ je vidieť, že sa o seba staráte, cvičíte a radi športujete, zdravo sa stravujete či posilňujete, určite zaujmete viac, akoby z Vás bolo cítiť nudnú zakomplexovanosť. 

images

9. Financie – nemyslíme tým, že si ľudia hľadajú za partnerov dedičov imperií, ale záleží im na tom, či by sa dokázali postarať o rodinu.

10. Poriadkumilovnosť – je jedna z dominantných vlastnosti, nikto by predsa nechcel partnera, ktorý nie je schopný vyniesť odpadky ani raz za uhorský rok, alebo odniesť ponožky do koša so špinavou bielizňou. 

Vlastnosti, ktoré sme Vám ponúkli patria medzi TOP, no iste má každý z Vás niečo osobné, podľa čoho si vyberá vhodného životného partnera. Prajeme veľa šťastia!

Zdroj: psychologytoday.com

Obrázky: celynjukes.deviantart.com, femalefirst.co.uk, foxmancommunications.blogspot.de, dailymail.co.uk, 

plushbeds.com, gorge.net.au, cosmosmagazine.com, yourmoneyhouse.com, dict.space.4goo.net