Aby vám auto nezlyhalo pre zimou

shutterstock_132131867

Obávate sa toho, že vám počas zimy auto ostane v garáži a vy budete musieť využívať MHD? Neľakajte sa a radšej sa dostatočne pripravte na zimnú sezónu. Ani sa nenazdáte a už tu budú prvé mrazy a prvý sneh. Okrem toho, že budete potrebovať vymeniť pneumatiky, mali by ste si skontrolovať kompresor, servoriadenie a hlavne brzdové strmene.

Skontrolujte kompresory

Kompresor patrí k najdôležitejším častiam motora. Preto ak vám správne nefunguje vzduchový kompresor, buď si ho vymeníte za nový, alebo si zvolíte repas kompresora. Repasovaný kompresor vás výjde podstatne lacnejšie ako úplne nový kompresor. Kvalita vôbec neutrpí.

Skontrolujte servoriadenie

Pred zimnou sezónou skontrolujte okrem kompresorov aj servoriadenie. Posilňovacie riadenia môžete kúpiť taktiež buď ako nové, alebo si ich dáte repasovať. Ako prebieha oprava starého servoriadenia? Oprava servoriadenia pozostáva z rozobratia servoriadenia, umývania všetkých dielov servoriadenia, dôkladnej špecifikácie, oprave a výmene pokazených dielov, kontrole vôle, pretesnenia, poskladania repasovaného servoriadenia a z tlakovej skúšky.

Skontrolujte brzdové strmene

Bez poriadnych bŕzd si nebudete môcť výjsť na cesty nielen počas zimy, ale počas hociktorého ročného obdobia. Preto ak máte teraz trošku času, zájdite za svojim mechanikom a zhodnoťte stav brzdových strmeňov. Ak budete nútení ich vymeniť, radšej si vyberte repasované brzdové strmene, ktorú budú plne funkčné a oveľa lacnejšie ako nové.

Aby vám auto nezlyhalo pre zimou, absolvujte ešte prehliadku u automechanika. Čo viete, môže vám nájsť poruchu, pri ktorej je lepšie, že viete o nej včas a budete môcť spraviť potrebné opatrenia. Vyhnete sa tak prípadným ďalším komplikáciám.