4 tipy pre vašu bezpečnú jazdu

Driving Down the Road. Road to the Sun. Modern Car Driving.

Rok čo rok sa vyskytne na Slovensku niekoľko tisíc nehôd. V Roku 2014 to bolo podľa štatistík 13 286. Rok predtým to bolo o 300 menej. Často však nehody vznikajú úplne zbytočne a z nedbalosti. Častými príčinami sú neprimeraná rýchlosť, alkohol a dokonca aj telefonovanie alebo písanie sms-iek. Auto sa dá opraviť, dokonca ak ste využili požičovňu áut a nehodu ste nespôsobili, autopožičovňa kryje škody. Ale načo riskovať okrem nahraditeľného auta aj svoje nenahraditeľné zdravie?

Oveľa lepšie je riadiť sa nasledovnými tipmi pre bezpečnú jazdu.

Oddýchnite si

Predtým, ako si sadnete do auta, vždy si poriadne oddýchnite a načerpajte sily. Ak budete unavený, stratíte schopnosť koncentrácie a takisto oslabíte svoju schopnosť rýchlo reagovať. Určite nepite kofeínové nápoje len preto, aby ste sa umelo udržali v bdelom stave. Síce vás nachvíľu môžu nakopnúť, ale nestojí to za to riziko.

Robte prestávky

Aj keď sa necítite unavený, urobte si prestávku. Ak máte cestou malé mestečko, alebo krásnu prírodu, zastavte sa na chvíľu a urobte si niekoľko fotiek. Svoju pozornosť prenesiete inam a vyhnete sa stereotypnému sedeniu za volantom.

Oboznámte sa s autom

Ak ste sa rozhodli využiť prenájom áut, najprv sa so svojím autom oboznámte. Nie každé auto je vyrobené rovnako. Oboznámte sa najmä s klaksónom a brzdami.

Skontrolujte stav vozidla

A to aj keď máte nové alebo požičané auto. Zamerajte sa hlavne na kolesá a správnu úroveň prevádzkových kvapalín.

Veríme, že naše rady vám pomôžu cestovať bezpečne a na vašich cestách sa budete cítiť príjemne.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut https://www.rai.sk/.

 

 

FOTO: © Tomasz Zajd / Dollar Photo Club